Карма як елемент бізнесу

Мова піде не про “ту” карму, а про карму – як інтегрований показник авторитетності/популярності учасника у деяких великих Веб-спільнотах.
На цей маленький допис мене наштовхнула тема на одній з таких спільнот – російській “Хабрі” - http://habrahabr.ru/blog/sandbox/44060.html , де чоловік пропонує новачкам спільноти карму в кредит.
Хоча цій конкретній темі учасник пропонує такі угоди лише з міркувань збільшення ефективності функціонування спільноти, логічно припустити, що зараз у різних великих спільнотах починає формуватися сірий ринок карми, коли авторитезація одного користувача іншим буде здійснюватися за гроші.
Це має сенс у першу чергу у спільнотах, де виконуються 2 умови:

  1. Карма впливає на розміщення авторських дописів, зокрема на появу допису на чільних сторінках сайту та на час їхнього перебування на таких сторінках;
  2. Карма діє автоматично і забезпечує певну стійкість користувача до дій адміністрації.

За дотримання таких умов купівля карми може стати інструментом, що дозволить користувачам-"рекламним агентам" розміщати рекламні матеріали та посилання на потрібні сайти у дорогих місцях сайту, зокрема на сторінках з високим PageRank.
Можна також спрогнозувати, що така діяльність не викликатиме захоплення в адміністрації ресурсу, і буде обмежуватися. Проте за умов достатньої винагороди авторитетні користувачі можуть опинитися в опозиції адміністрації ресурсу, що може призвести до дестабілізації спільноти. Тому думаю, що якщо такий ринок існуватиме, він матиме “сірий” характер – адміністрація закриватиме очі на не дуже скандальні операції, продавці – цінуватимуть свою репутацію.

Кому прогноз появи такого мікроринку видається занадто надуманим, раджу згадати наприклад про достатньо живий ринок артефактів у віртуальних світах та про процвітаючий ринок комерційних посилань.